Çikolatalı Unsuz Kek Tarifi

İftara daha çok var. Akşam yemeğinden sonra çayınızın yanında güzel bir Çikolatalı Unsuz Kek yapmaya ne dersiniz. Bugün sizlerle islakkektarifi.net olarak Çikolatalı Unsuz Kek tarifini paylaşacağız. Çikolatalı Unsuz Kek için gereken malzemeler aşağıda sıralanmıştır;

  • 5 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 4 yemek kaşığı tereyağı
  • 4 adet 80 gramlık bitter çikolata
  • 1 çay bardağı su

Çikolatalı Unsuz Kek için gereken malzemelerimizi hazırladığımıza göre tarifimizi vermeye başlayabiliriz. Suya 1 yemek kaşığı şeker ve tereyağını ilave ederek kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayınca ocağı kapatarak üzerine çikolataları ilave ediyoruz.

Karıştırarak eritiyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. 1 taraftan mikser yardımı ile şeker ve yumurtaları iyice çırpıyoruz. Soğumuş olan çikolatalı karışımı da ilave ederek çırpıyoruz. Yağlı kağıtla kaplanmış yuvarlak yada kare küçük boy borcam tepsiye döküyoruz. Yağlı kağıt yanlardan taşacak ve tepsinin şeklini alacak şekilde kaplanmalıdır. Tepsiyi içi su ile dolu olan daha büyük bir tepsinin içine koyarak 200 derecelik önceden ısıtılmış fırında 35 dakika kadar pişiriyoruz. Soğuyunca tabağa ters çevirerek yağlı kağıdı çıkarıyoruz. Dilimleyip isteğe göre süsleyerek servis ediyoruz.


Kategori: Kek Tarifleri
Etiket :